man fashion

Во машката мода се случи големото враќање на марамите и марамчињата

Марамите се задолжителен моден додаток за мажите оваа сезона есен-зима. Со нив може да го украсите вратот поставувајќи ги на најразличен начин.

Она што е интересно е дека марамчињата во вебот д палтото се повторно хит. Обично се во комбинација со боите и дезенот на вратоврската, кошулата или панталоните.

Во зависност од вашиот стил, одберете марама или марамче за да го комплетирате совршениот изглед. Може да ги носите во елегантна комбинација или пак со фармерки и патики.

Напиши коментар