ШоуБиз

Во новиот луксузен дом на Ријана

Поп принцезата Ријана има нова луксузна придобивка. Ѕвездата си купи огромен имот со прекрасна куќа и фасцинантен базен за 12 милиони долари.

Овој фасцинантен имот се наоѓа во Пацифик Палисејдс, Калифорнија.

Имотот зафаќа површина од 11 000кв и располага со седум спални соби, девет бањи, куња и трпезарија со 14 метри висок таван, базен со водопад, огромни тераси, гаража за четири коли, 6000 кв заден двор прилагоден за забави.

 

Напиши коментар