Мода

Во тренд со DR. MARTENS & LIBERTY OF LONDON

Интересна колекција на мартинси во сите декоративни нијанси, флорални мотиви и бои кои можат да разиграат. Овој принт се припишува на стилот Либерти…

Во заедничка соработка се соединија две институции DR. MARTENS & LIBERTY од LONDON.

Нивната заедничка соработка се базира токму на мотивот да ги направат следниве чевли, а насловот на оваа колекција се нарекува “Wild Nature”.

Стиловите се интересни, а вклучуваат диви, разиграни, флорални мотиви, совршени за комбинирање со сите облици на пролетни стајлинзи…

Овие примероци можете да ги набавите и се достапни во “Liberty online store”…

Погледнете што ви подготвивме за денес и уживајте…

 

 

Напиши коментар