← НАЗАД НА БОЗА

Вреден е Саркози, за осум месеци еве го и второто дете е на пат

Вреден е Саркози, за осум месеци еве го и второто дете е на пат
939 Читања

Сопругата на поранешниот претседател на Франција Никола Саркози, Карла Бруни го чека своето второ дете. Само осум месеци поминаа откако ја роди ќерката Џулија, а сега веќе среќниот пар го чека второто дете.

Веста дека Карла е бремена е потврдена, а при тоа се пишува дека докторите и препорачале на Карла да мирува во текот на бремноста.

Поранешната манекенка веќе има две деца, десет годишниот Аурелијан со францускиот филозоф Рафаел Ентовен и осуммесечната Џулија со Саркози.

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk