Мода

За оваа пролет купете си чевли со цветен принт

Цветните графики на модните писти оваа сезона можеме да ги најдеме во дизајните на Долче и Габана, Блумарин, Ердем и многу други познати брендови. Романтиката е еден од најголемите мотиви за оваа пролетна сезона, па не изненадува фактот дека цветовите се присутни насекаде, и на облеката, но и на чевлите.

Романтичните чевли со цветни дизајни се апсолутен „must have“ за оваа сезона. Изборот е навистина голем – од диви тропски графики на отворените сандали па се до нежните цветови од чипка кои ги преферира Луи Витон.

Ви ги претставуваме највпечатливите модели на чевли со цветни принтови за оваа сезона:

Напиши коментар