← НАЗАД НА БОЗА

За само една година Кејт Мидлтон потроши 105.807 фунти на облека

За само една година Кејт Мидлтон потроши 105.807 фунти на облека
550 Читања

Таа е икона на стилот, но тоа ја чини скапо. Кејт Мидлтон изминатата година потроши 105.807 фунти на скапи тоалети, чевли и накит. Тоалетите се изработени специјално за неа и се потпишани од врвни креаторски имиња. Тука на листата се Alexander McQueen, Amanda Wakeley, Emilia Wickstead, Jenny Peckham, Ralph Lauren, Stella McCartney…

За тоалетите таа потрошила 58.135,98 фунти. За палтата потрошила 10.600 фунти. За маички, блузи и џемпери потрошила 1.744.99 фунти. За чизми и чевли потрошила 8.106 фунти. За панталони и фармерки, 7.833 фунти. За шапки 6.944, за накит 10.486, а за модни додатоци 637 фунти. Сето тоа вкупно изнезува 105.806,95 фунти.

     

     

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk