ШоуБиз

Зарем навистина така ќе го крстат детето?

Холивудскиот пар Бен Афлек и Џенифер Гарнер многу наскоро ќе го добијат и третото дете кое исто така ќе биде девојче. Парот изјавил дека се среќни што по трет пат ќе имаат ќерка.

Кога станува збор за името на детето тие оставиле нивните две ќерки да одлучат. Па така шест годишната Violet и три годишната Seraphini ги дале следниве предлози, нормално инспирирани од дизниевите јунаци: Donald Duck, Minnie Mouse Affleck…

Оваа информација ја открила самата Џенифер во едно телевизиско шоу и сето тоа на нејзе и било смешно.

Напиши коментар