ШоуБиз

Засекогаш во и на срцето – Ријана стави нова тетоважа во чест на нејзината баба

Ријана одсекогаш зборуваше за нејзината блискост со баба и. Многу празници, родендени, одмори одбра да помине во нејзино друштво. Кога почина, Ријана ја прекина турнејата и се повлече во длабока тага. Сега по извесен период Ријана се реши да стави една тетоважа плус на своето тело, која е ставена во чест на нејзината баба.

Вака изгледа тетоважата на РиРи. Таа самата се сликаше и ја покажа на своите фанови преку Твитер.

Инаку ова не е прва тетоважа на Ријана. Таа има веќе неколку, а секоја тетоважа има посебно значење и се однесува на секој убав момент од нејзиниот живот.

Напиши коментар