Убавина

Здрав појадок за добра линија

Подгответе вкусен појадок за две минути и помогнете си да ослабете на здрав начин. Ова се млечни пијалоци кои ќе ви дадат енергија и добар вкус.

Фрапе од кафе

Ставете во блендер 240 мл немасно млеко, 1 лажица кафе, една лажица ванила, половина банана и 4-6 коцки лед.

Фрапе од малини

Ставете во блендер 240 мл немасно млеко, смрзнати или свежи малини, 2 лажици ванила, малку лед и измиксирајте. Ако користите срзнато овошје не ви треба лед.

Екстра овошно фрапе

Ставете во блендер 180-240 мл сок од портокал, лажичка ванила, малини, јагоди, киви и измиксирајте.

Фрапе од банана

240 мл немасно млеко, 1 банана, ванила, неколку коцки лед.

Овие пијалоци се здрави и корисни. Со една чаша на почеток на денот ќе си овозможите енергија за цел ден.

Напиши коментар