man fashion

Жените го обожаваат стилот на Robert Pattinson

Robert Douglas Thomas Pattinson е англиски актер, кој за многу кратко време успеа да стигне до женските срца. Тој својата кариера ја започна со улогата во Хари Потер.

Она што е карактеристично за стилот на Патинсон е дека тој сосема нормален и обичен во облекувањето. Најчесто по улиците го забележуваат во широки панталони, маици, кожни јакни, плетени капчиња.

Кога стапнува на црвениот тепих Роберт блеска со целиот свој шарм, облечен во класично одело. Но, сепак задржува одредена доза од својата лежерност, па фризурата му е доволно опуштена и во склад со неговите години.

Ова се најдобрите изданија на Патинсон:

 

Напиши коментар