Денес направивме избор на најдобрите модели чевли од најновите есен – зима 2012 колекции од врвните брендови или трендесетерите во областа на модата.

Има неколку основни акценти кои се издвојуваат, а тоа всушност се најновите сезонски тенденции. Еве кои се основните карактерестики на модерните чевли за оваа сезона:

– анимал принт,

– лакирана кожа,

– превртена кожа,

– колор блок комбинации на бои,

– ултра високи подпетици во комбинација со ултра високи платформи,

– чизми со височина до глуждовите и над колена,

Ние се заљубивме уште од прв поглед во нив:

 

Louboutin

 

.

Jessica Simpson

Jessica Simpson

.

Louboutin

Dior

Christian Dior

Alejandro Ingelmo

Ruthie Davis

Jessica Simpson

Jessica Simpson

Louboutin

Louboutin

Steven

 

.

.

Issuu

★ BALMAIN Tie Boot Blue Metallic ★

.

Ruthie Davis

 

 

Cesare Paciotti - Women's Shoes - 2012 Fall-Winter

Cesare Paciotti - Women's Shoes - 2012 Fall-Winter

Cesare Paciotti - Women's Shoes - 2012 Fall-Winter

Christian Louboutin

casadei-blade-pump-spring-2013-collection

Alexander Wang boots, Fall 2012

Roger Vivier FW 2012

Roberto Cavalli - JC Women's Accessories - 2012 Fall-Winter

Tom Ford Black Pumps with Gold Lock

Jimmy Choo

☆ YSL ☆

Donna Karan FW 2012

Valentino

Funky.....

Barbara Bui Ski Boots

GIUSEPPE ZANOTTI

Christian Louboutin Leather Green Platforms Strap Pumps

Alexander McQueen Pre-Fall 2012

Burak Uyan - 2012 Fall-Winter

Fendi

Jean Paul Gaultier Satin Ballet Pumps.

Tom Ford

Diego Dolcini

Isabel Marant slouchy Boots.

Rodo

Giuseppe Zanotti

Louboutin oh how i <3 these

christian louboutin 2011 new14

turquoise!

#Guiseppe #Zanotti  2012 Fall-Winter

Manolo Blahnik

Acne shoes

Manolo Blahnik

Charlotte Olympia shoes

Casadei - Shoes - 2012 Fall-Winter

Gucci - Women's Shoes - 2012 Fall-Winter

Gucci - Women's Shoes - 2012 Fall-Winter

Gucci - Women's Shoes - 2012 Fall-Winter

Gucci - Women's Shoes - 2012 Fall-Winter

Gucci - Women's Shoes - 2012 Fall-Winter

John Galliano - Women's Shoes - 2009 Fall-Winter

John Galliano - Women's Shoes - 2009 Fall-Winter

John Galliano - Women's Shoes - 2009 Fall-Winter

Essas - Burgundy Leather  Jessica Simpson

Nicolina

John Galliano - Women's Shoes - 2012 Fall-Winter

Manolo Blahnik

CASADEI Leather Pump

Christian Louboutin Shoes Collection 2012

Christian Louboutin... HIGH HEELS...

John Galliano FW 12

Christian Louboutin Dafoldil Limited edtion  Python Jamaia

.

C-Louboutin-Pigalle-plato

Charles Jourdan

Penny loves Kenny

 

Louboutin

 

Напиши коментар