ШоуБиз

Жестока конкуренција!

И двете се секс бомби и сите воздивнуваат кога и да ги забележат на екраните. Очигледно, тие имаат и ист вкус, кога станува збор за облекување. Секоја од нив на свој начин ја носела оваа лелеава комбинација, а ние ве прашуваме: На која ѝ стои подобро?

Џенифер Лопез се појавила во оваа комбинација дури во 2005 година за време на доделувањето на музичките награди „NRJ“, а комбинацијата доби доста позитивни критики.

Секси манекенката Бар Рафаели, пак, носеше идентичен фустан при крајот на јануари, оваа година, во една италијанска емисија. Сепак, таа го комбинирала фустанот на малку поинаков начин од Џеј Ло.

Кој подобро го сторил тоа, останува на вам да одлучите!

Напиши коментар