ШоуБиз

Адријана Лима се сликала топлес!

 

Бразилската лепотица Адријана Лима се сликала за мајското издание на британскиот магазин “Esquire”. Автор на трите црно-бели фотографии на кои Лима е во топлес, шорц и бикини е Мет Џоунс.

Родена е во Салвадор. Членка е на компанијата Викторија сикрет,девет дена пред секоја ревија превзема ригорозни мерки така што пие само вода и протеински шејкови, како побожна девојка била невина се додека не се венчала за НБА кошаркарот од Србија, има 2,5 милиони фанови на фејсбук, а околу 100.000 луѓе “зборува за неа” во секој момент на некоја од  друштвените мрежи.

 

Напиши коментар