Дестинации

AL QASAR – Хотел во Дубаи

Кога ќе патувате во Дубаи, дефинитивно морате да го посетите овој егзотичен хотел…

Сместен на половина час од интернационалниот аеродром  на Дубаи, овој прекрасен хотел некогаш бил луксузна резиденција на шеикот, а сега е преуреден и опремен да послужи за релаксирање и бег од сивилото на европските градови.

Овој неверојатен хотел нуди ексклузивни услуги и исклучителни погодности за различните вкусови на гостите. Вработените во овој хотел со сигурност ќе ги обожаваат вашите деца. Единствен проблем може да биде кога вашите деца ќе се вратат на обичниот живот.

Хотелот располага со 292 соби, вклучувајќи ги делукс, претседателскиот и ројал апартманите. Овие апартмани можат да бидат уредени по најразличните желби на гостите, од децата па до возрасните, од пребирливите гости до љубителите на мирот и тишината.

Поред останатото, овој хотел во својата понуда има и воден парк, прекрасни плажи, традиционален бар и ресторани како и голем шопинг центар.

AL QASR HOTEL U DUBAIJU

AL QASR HOTEL U DUBAIJU

AL QASR HOTEL U DUBAIJU

AL QASR HOTEL U DUBAIJU

AL QASR HOTEL U DUBAIJU

AL QASR HOTEL U DUBAIJU

AL QASR HOTEL U DUBAIJU

AL QASR HOTEL U DUBAIJU

AL QASR HOTEL U DUBAIJU

AL QASR HOTEL U DUBAIJU

AL QASR HOTEL U DUBAIJU

Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us

 

Напиши коментар