Bridal

Боженствени венчаници од Liz Martinez

Наидовме на најновите модни ремек дела на либанската модна куќа “Liz Martinez” и решивме на секунда да ве запознаеме со нив.

Исполнети со многу сексапил и женственост, свадбените и формални фустани од новата колекција на Liz Martinez , можат да се пофалат со нежни и сензуални кроеви, за нежно емитување на женската природа.

Фини ткаенини, висококвалитетен сатен и импресивна француска чипка, рачно изработените детали ги претвораат фустаните во елегантно совршенство – совршени за идните невести или друг важен повод.

 

Напиши коментар