Дестинации

Божествено место на Малдивите – Alifu Dhaalu Atoll

Малдивите се познати како рајско место за одмор. Раскошните хотели и неверојатната природа придонесуваат за прилив на исклучително многу туристи. Еден од хотелите, олицетворение на спокојството, е хотелот со пет ѕвездички Lux* Maldives во одморалиштето Алифу Даалу Атол. Хотелскиот комплекс располага со 193 луксузни соби, 7 ресторани, 6 бара, СПА центар, фитнес сала и отворен базан. Гостите на хотелот можат да се прошетаат по белите песочни плажи и да пливаат во кристално чистата тиркизна вода на топлото море. Што ќе кажете за оваа одлична идеја за одмор?

 

Напиши коментар