Мојата кујна

Брускети Амор

Потребни состојки:

2 парчиња леб

100гр маскарпоне

60гр печурки

Сол

Подготовка:

Исецкајте ги печурките и кратко испржете ги. Откако ќе се оладат, додадете го маскарпонето, ставете сол и добро измешајте да добиете кремаста смеса. Со сместа премачкајте ги предходно испечените лебчиња. Украсете по желба.

Напиши коментар