Мојата кујна

Брзо и вкусно фрапе од плазма

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ:

2 децилитри млеко

5 лажици мелена плазма

2 лажици сладолед од чоколадо

Пола лажиче Несквик

ПОДГОТОВКА:

Во оладеното млеко додадете го несквикот, потоа додадете ја плазмата и сладоледот и измешајте.

На крајот по желба можете да ставите и шлаг.

 

Напиши коментар