Убавина

Четири фризури кои ќе ви го олеснат животот

–          Коњско репче: Најдобриот пријател на секоја девојка! Адекватен за секоја варјанта, истовремено casual и отмен, му прилега на секој облик на лице и должина на коса! Едноставен, а толку префинет! Во комбинација со убави обетки- ништо поубаво!

konjski rep

–          Пунџа: Можеби на прво гледање изгледа неуредно и како за домашно издание, но пунџата со прамени наоколу, кога ќе се искомбинира со права гардероба и ефектен maceup, изгледа навистина шик и секси и тоа делува навистина неодоливо.

nemarna pundja

–          Различни варјанти на плетенки или рибина коска: Во тренд како никогаш до сега. Заводливо, шармантно и крајно симпатично! Ќе ги обожавате овие плетенки во костата на сите начини.

riblja kost

–          Аксесоари во косата: Венчиња, стегачи, цвеќе или упадливи шноли во косата! Оваа сезона додатоците за коса се многу модерни и можат да го освежат и да го збогатат вашиот стил за една минута. Доволно е косата малку да ја натапирате или да ја соберете во пунџа и да ја украсите со некој моден аксесоар. Наједноставно и најефектно решение за брза, но добра фризура!

detalji u kosi

 

Напиши коментар