Убавина

Домашен крем против брчки

Под влијание на голем број негативни фактори од кои на прво место – годините, на кожата се појавуваат прво мали, а потоа поголеми брчки. Кремите за затегната кожа чинат цело богатство, но ние ќе споделиме со вас една ефикасна домашна рецепта.

Нормално, треба да бидете многу трпеливи додека кремата почне да делува. Еве како да се погрижите за младешкиот изглед…

Кремата против брчки е на база на кокосово масло. Подгответе ја смесата така што ќе измешјте една лажица кокосово масло, 6 капки етерично розово масло и 3 капки борово масло.

Користете ја добиената смеса секоја вечер.

Напиши коментар