Здраво тело

Домашен лек против бактерии

Пред вас е рецептот против бактерии, а посебно оние од видот Ешерихија коли (Escherichia coli).

Потребни состојки: Корен од магдонос, еден лимон, 200гр мед, 2 децилитри маслиново масло.

Подготовка: Магодоносот измиете го и сомелете го. Истото направете го и со лимонот. Се заедно измешајте, и во тоа додадете го медот и маслиновото масло. Ставете ја смесата во чиста тегла и затворете ја.

Употреба : Лекот земајте го два пати на ден, по една голема лажица пред доручек и вечера, додека не го потрошите. По завршувањето на терапијата направете анализа на крвта. Доколку во организмот има уште бактерии, лекувањето повторете го со уште еден третман.

Напиши коментар