Здраво тело

Домашен лек против кандида

Оваа упорна габчна инфекција е честа појава кај поголем дел од жените, па еве еден едноставен рецепт кој може на сите да ви користи, а освен тоа благопријатно делува на целиот организам.

За овој лек ви се потребни следниве состојки:

1 чаша јогурт

2 чешниња лук

1 морков

По пола лажичка ѓумбир и цимет

Изрендајте го морковот, лукот и ѓумбирот, па сето тоа додадете го во јогуртот. Додадете го и циметот. Се добро измешајте, оставете малку да отстои и јадете како салата по една доза дневно до излекување.

 

Напиши коментар