Art & Crafts

Домашен пилинг за усни

Ексфолијацијата на усните ќе ги направи нежни и ќе го натера карминот врз нив да изгледа одлично! Доколку го ексфолирате горниот слој на усните пред да ставите кармин, ќе ја направите нивната површина мека и со тоа ќе ги хидрирате. За домашен пилинг ќе ви бидат потребни кафеав шеќер, мед и маслиново масло. Измешајте ги состојките и нанесете ги врз усните со кружни движења, почекајте да дејствува околу 5 минути и одстранете со салфетка.

 

Напиши коментар