Убавина

Домашен рецепт за лосион кој ќе ги избрише вашите акни

Сите оние кои имаат проблеми со акни или пак проширени пори ова е решението. За да го подготвите природниот лек потребни ви се следниве намирници:

– органски јаболков оцет

– минерална вода

– 5 апчиња аспирин

Инструкции: Измешајте ги јаболковиот оцет и минералната вода, односот на вода и оцет нека биде 1:3. Потоа со толчник скршете ги апчињата. Измешајте ја течноста со апчињата.

Со овој лосион мачкајте ги акните или проширените пори.

Овој лосион може да го употребувате и еден месец доколку го чувате во фрижидер.

Напиши коментар