Мојата кујна

Домашна лимонада

Пијалок без шеќер, бои, засилувачи и конзерванси. Одвоете малку време и израдувајте го семејството и гостите со чаша студена лимонада.

Потребни состојки:

2 чаши цеден сок од лимон

4 чаши вода

0,4 чаши нектар од Агаве или мед

Начин на подготовка:

Во голем бокал измешајте го цедениот сок од лимон, водата и нектарот од Агаве/мед. Додадете малку мраз и добро измешајте. Сервирајте во чеши, и по желба додатете парче лимон и малку нане.

Напиши коментар