ШоуБиз

Џенифер Лопез: Се спрема документарен филм за животот на славната пеачка

“Dance Again” е името на најновиот документарец кој ќе зборува за животот на поп звездата Џенифер Лопез. Филмот ќе се снима во 3D технологија, ќе зборува за важните случувања од животот на пеачката, вклучувајќи го и разводот со Марк Ентони.

–          Поминав низ големи промени во мојот живот со разводот и се што ме пратеше, и со оглед на тоа дека сум толку луда, одлучив тоа да го претворам во филм – изјавила Џенифер.

Пеачката одлучила името на филмот да биде “Dance Again”, бидејќи тоа беше името на нејзината турнеа во 2012. која засекогаш и го промени животот.

New-York: Met Museum Costume Institute Benefit

Напиши коментар