Мода

Елегантната градска девојка на Red Valentino

Дали сте подготвени за романтично освојување на познатиот бренд RED Valentino, кој неодамна промовираше нова слатка колекција за пролет/лето 2013 година?! Оваа колекција е полна со цветни парчиња и дезени.

Додека повеќето парчиња во оваа разиграна колекција, која RED Valentino ја покажува преку прекрасни фустани, здолништа, блузи и капути-вистинскиот дух на оваа колекција лежи во изборот на бои. Сите бои кои се присутни во оваа колекција се симпатични: розова, зелена и повремено црвена, со некои риги и точки.

Секоја од темите во колекцијата има свој единствен наслов. Секое парче во оваа колекција е навистина единствен, а во тоа може да се уверите самите!

 

Напиши коментар