← НАЗАД НА БОЗА

Еве како изгледаат модерните бикини за лето 2013

Еве како изгледаат модерните бикини за лето 2013
1206 Читања

Она кон што сите ние тежнееме е да изгледаме привлечно и секси на плажа. Затоа е многу важно да го избереме вистинскиот костим за капење кој најдобро ќе ги прикаже нашите добри атрибути и истовремено ќе ги прикрие недостатоците.

Што се однесува на тенденциите за лето 2013 има неколку основни карактеристики. На модните писти преовладуваат бикини кои сезонава се изразено сексапилни поради специфичниот крој и следниве впечатливи дезени: анимал принт, металик бои, точки, пруги и светки. Неон боите се подеднакво актуелни бидејќи одлично прилегаат со исончаниот тен.

Погледнете ја галеријата со новите модели за 2013:

Solid Neon Pink Fringe Bandeau Top Modern Fit Single Rise Scrunch Bottom Bikini

Purple Matte Pink Rattler Triangle Fringe Modern Fit Single Rise Scrunch Bikini

Neon Green Pink White Polka Dots Bandeau Top Modern Fit Side Band Scrunch Bikini

Micro Scrunch Bottom Bikini Tie Dye Zebra Print with Black Trim Swimsuit

Sexy Crochet Bathing Suit One Piece White Scrunch Bottom Style 10476-WHT

Pink Tie Dye Leopard Print Shimmer Trim - Crystal Chain

Band Scrunch Butt Bikini Royal Blue Mini White Dots Neon Pink Trim Swimsuit

Sexy Crochet Bikini One Piece Yellow Scrunchy Style 10477-YLW

Black White Stripes with Green Orange Purple Piping Braids

Sexy Crochet Bikini One Piece Brown Scrunchy Style 10455-BRN

 

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk