ШоуБиз

Феноменален настап на Бијонсе на Супербол

Бијонсе немаше друг избор освен да се претстави одлично за време на концертот на еден од најпопуларните, масовни и најпосетени настани во САД – Супербол.

 

Ѕведата  владееше со сцената на начин каков што само таа умее, направи неверојатно шоу збогатено со огромна доза светлосни ефекти, танци и подршка од Кели и Мишел – нејзини колешки од Destiny’s Child, најдобри пријателки и сестри, според зборовите на самата Бијонсе.

 

Финалето на првенството по американски фудбал во САД – Супербол беше прекинато околу 35 минути бидејќи половина од осветлувањето на стадионот во Њу Орлеанс згасна.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Xvm4gRWNZx4

Непосредено после настапот Бијонсе објави на својот Твитер профил рачно напишана порака посветена на нејзините колешки кои учествуваа на Супебол.

 

Напиши коментар