Дестинации

Гламурозен хотел во Индија

Луксузниот Umaid Bhawan Palace хотелот, некогашен дом на кралското семејство Jodhpura, е една од најубавите палати во Индија…

Umaid Bhawan Palace во Jodhpur, втор по големин град во индиската држава Rajasthan, се наоѓа на само пет километри од Jodhpur интернационалниот аеродром.

Штом зачекорите во хотелот, ќе ве пречека големо, луксузно лоби, со огромни плафони. Umaid Bhawan Palace, е една од најголемите некогашни резиденции во светот, располага со вкупно 75 соби и апартмани. Секоја соба од овој гламурозен хотел може да се смета како синоним за елеганција и луксуз.

За релаксација на гостите им стои на располагање спа центар, каде можат да уживаат во ароматерапијата за подмладување, а оние кои повеќе сакаат физичка активност можат да уживаат пливајќи во раскошниот базен, или да уживаат во прекрасната интернационална кујна.

UMAID BHAWAN PALACE U INDIJI

UMAID BHAWAN PALACE U INDIJI

UMAID BHAWAN PALACE U INDIJI

UMAID BHAWAN PALACE U INDIJI

UMAID BHAWAN PALACE U INDIJI

UMAID BHAWAN PALACE U INDIJI

UMAID BHAWAN PALACE U INDIJI

UMAID BHAWAN PALACE U INDIJI

UMAID BHAWAN PALACE U INDIJI

UMAID BHAWAN PALACE U INDIJI

UMAID BHAWAN PALACE U INDIJI

UMAID BHAWAN PALACE U INDIJI

UMAID BHAWAN PALACE U INDIJI

UMAID BHAWAN PALACE U INDIJI

UMAID BHAWAN PALACE U INDIJI

UMAID BHAWAN PALACE U INDIJI

 

Напиши коментар