Мода

Гламурозен стил за свечани моменти

Величенствената колекција што денес ви ја представуваме е дело на Reem Acra, наменета за пролет 2013. Очигледно не станува збор за кежуал улична мода, туку за креации наменети за свечани настани.

Боите кои треба да ги очекувате за новата сезона се следните: тиркизно зелена, портокалво-црвена, златна, сребрена, сива, бела, црна.

 

 

Напиши коментар