Sweet Home

Јужноафрикански дом од највисока класа

Денеска решивмe да ви представиме една куќа, чија магија буквално не маѓепса! Сами видете зошто…

Оваа уникатна куќа спокојно може да ги представува стандардите за луксуз, стил и вкус!

Таа се наоѓа на падините на Signal Hill во Кејптаун, Јужна Африка и е со поглед на брегот на Атлантскиот Океан и историскиот остров Робен.

Внатрешноста е изразена во пастелни бои и блеска со мебел од висока класа и специјално увезени дизајнерски примероци.

Удобно опремената тераса се прелева во дневната и трепезаријата на првиот кат. Базенот со неверојатен поглед ќе ве остави без зборови.

 

Напиши коментар