← НАЗАД НА БОЗА

Каде се наоѓаат најбистрите води во светот?

Каде се наоѓаат најбистрите води во светот?
1403 Читања

Според Матадор во светот постојат околу триесеттина плажи чија вода е неверојатно бистра и чиста. Уживањето неможе да се опише, а се идеално место за летниот одмор. Секоја од овие плажи кои ги претставуваме во галеријата изоблиуваат со растителен и животински свет, а нуркањето е нешто што мора да го доживеете.

Овие фотографии ќе ви кажат повеќе од илјада зборови, затоа нурнете во бистрите води и прекрасни пејсажи…

Belo Sur Mer, Madagaskar

Cala Macarelleta, Menorca, Shpanija

Cayo Coco, Kuba

Ezeroto Crater, Oregon, SAD

Linapacan, Palawan, Filipini

Maldivi

Ostrovot Panari, Okinawa, Japonija

Playa Blanca, Kolumbija

San Blas, Panama

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk