Мојата кујна

Кајгана со фета сирење, спанаќ и печурки

Потребни состојки:

1 лажица маслиново масло

3 белки

1 жолчка

½ чаши исецкан свеж спанаќ

½ чаши исецкани печурки

30гр фета сирење

Начин на подготовка:

Загреете го маслото на тавчето. Изматете ги јајцата и измешајте ги со спанаќот, фета сирењето и печурките. Пржете ги јајцата додека не се стврднат. На крајот добро измешајте ги.

Напиши коментар