← НАЗАД НА БОЗА

Како да ја комбинирате модерната минт боја?

Како да ја комбинирате модерната минт боја?
1000 Читања

Една од најактуелните бои за топлата сезона е така наречената ментол боја. Свежата нијанса навлегува трајно во светот на модата, аксесоарите и козметиката.

Во галеријата што следува избравме неколку интересни идеи за тоа како да ја комбинирате оваа боја во согласност со модниот тренд. Потопете се во галеријата и откријте ја вашата комбинација.

 

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk