Здраво тело

Како да направите витаминска вода и да го зајакнете имунитетот за есенскиот период

Штом есента стапи во својата тримесечна сезонска функција, ќе биде потребно да го зајакнеме имунитетот навреме, за да ја спречиме инвазијата на секакви грипозни состојби и да сме “челични” против настинките.

Потребни производи:

*1,5-2 литри вода

*1/2 краставица ситно исечкана

*1 лимон ситно исецкан

*1/4 чаша листови од босилек

*1/3 лисја од нане

Начин на подготовка:

Истурете ги сите состојки во котел и оставете ја течноста да отстои една ноќ во фрижидер.

Пијте од пијалокот по 2-3 чаши дневно.

Напиши коментар