ШоуБиз

Како изгледа Џесика Симпсон по породувањето

На 30 јуни, пред само 14 месеци откако роди ќерка, Џесика Симпсон на свет донесе и момченце. И, покрај среќата, дека нејзинотот семејство доби уште еден член, таа признава дека се чувствува очајна поради фактот дека повторно треба да се бори со акумулираните 15 килограми.

“Овој пат и е многу тешко да се бори со наталожените килограми, бидејќи веќе се грижи не само за едно, туку за две деца. Претпочита да се занимава со нив, отколку да тренира и доживува силно чувство на вина секој пат кога ќе се оддалечи од нив”.

Вереникот на Џесика, Ерик Џонсон, ја поддржува пеачката.

Џесика Симпсон повторно се доверила на личниот тренер Харли Пастернак, кој веќе еднаш и помогнал да се ослободи од вишокот килограми. Тој е фаворизиран и од страна на многу познати личности, меќу кои и Ким Кардашијан.

Как изглежда Джесика Симпсън след раждането

Напиши коментар