ШоуБиз

Кание ја изневерува Ким… со маж?

Последните тврдења на жолтиот печат во САД навистина не потресоа.

Според нив Ким Кардашијан од своите пријателки дознала дека нејзиниот партнер раперот Кние Вест има афера. При тоа не со било кого, туку со креативниот директор на Givenchy Рикардо Тиши.

Рикардо е дизајнерот на фустанот, со кој Ким се појави на модниот настан Met Gala 2013 и порди кој таа доби стотици коментари и подсмев. Некои таблоиди стигнуваат и подалеку, тврдејќи дека дизајнерот намерно избрал таков фустан за да направи да изгледа лошо пред целиот свет.

“Има неколку факти што таа не може да ги негира. Во текот на целата нејзина бременост , Кание живее блиску до Рикардо, а неодамна дизајнерот купи стан во Њујорк, кој се наоѓа во непосредна близина на оној на Вест. Кание е воодушевен од Рикардо. Тие имаат исклучително силна врска и поминуваат доста време заедно во станот на Кание. Ким е исклучително загрижена. Доколку тоа се покаже како вистина, дефинитивно ќе има од што да се срами”- тврди изворот на весникот.

 

Напиши коментар