ШоуБиз

Кание Вест не сака предбрачен договор!

Раперот во својот хит “Gold Digger” рапува за важноста на предбрачниот договор, но сепак не сака да ја навреди својата вереница, па така на располагање ќе и ги даде своите 80 милиони евра. Ким благодарение на своето реално шоу “Keeping Up With The Kardashian”, кое се емитува веќе цели 7 години, заработи 28 милиони евра. Кание ја запроси Ким на нејзиниот роденден со дијамантски прстен од 15 карати кој вреди 6 милиони евра.

Ова е прв брак на Кание, а трети на Ким.  Во јуни оваа година тие ја добија својата ќерка Норт Вест.

Напиши коментар