ШоуБиз

Кејт за прв пат со дизајнерска гардероба за бремени

Со наближувањето на терминот на породување, Кејт Мидлтон е се по стилски облечена. Таа за прв пат облече фустан каков што носат идните мајќи за време на посетата на Националната портретна галерија во Лондон.

Војвотката била облечена во светло син фустан и носела импресивни сини потпетици.

Соработката на Кејт со Националната галерија е добротворна. Таа им помага на децата во неповолна положба, преку своите цртежи да стекнат самодоверба и независност.

 

 

Напиши коментар