ШоуБиз

Ким Кардашијан и Кание Вест се верија?!

Каниe Вест одлучен во намерата да се ожени со својата девојка Ким Кардашијан, ја запросил на стадионот во Сан Франциско, во присуство на семејството и блиски пријатели, кои мислеле дека доаѓаат на прославата на 33. роденден на риалити ѕвездата. Повеќе детали не се познати, но на твитер се појавила фотографија на која се гледа вереничкиот прстен на Ким а локалната новинарка Леа Грачик на својот твитер профил напишала:

“Рече да! Во придружба на 50 музичари кои свиреа на стадионот,Каније Вест ја запроси Ким Кардашијан, а откако таа прифати се појавија и нивните пријатели да им се придружат во прославата”.

BXKKXeDCYAIpiUV

Напиши коментар