ШоуБиз

Кој се најде на листата за најголеми модни гафови на векот?

Алката што Викторија Бекам ја носеше на усните во почетокот на својата кариера беше прогласена за најголемиот моден гаф на овој век.

 

На второ место е нејзиниот сопруг, Дејвид Бекам поради фризурата со плетенчиња што на времето гордо ја носеше.

 

Лејди Гага со нејзиниот стајлинг познат во јавноста како „парче месо“ се најде на третото место.

 

На четврта позиција во класацијата е Ким Кардашијан, која британците ја изгласаа за ова место не поради некој конкретен аутфит, а поради…речиси се што таа носи.

 

Незнаеме зошто но на седмо место се најде и кадифениот црн фустан со огромен шлиц на Анџелина Џоли, дело на Версаче, со кој се појави на доделувањето на Оскарите минатата година.

 

Во првата десетка учествуваат уште: Ники Минаж, Тулиза, Сајмон Каул, Кание Вест и Кејти Пери.

 

 

 

Напиши коментар