man fashion

Кожените јакни не излегуваат од мода

Добрата вест е дека кожените јакни никогаш не излегуваат од мода. Ќе бидат актуелни секогаш. На вас останува да одлучите кој модел најмногу ви одговара.

Во нашата галерија ќе најдете спортски и кежуал, како и покласични модели за луѓето што негуваат таков стил.

Во однос на боите како што ќе видите основни се црната, кафеавата и сивата, но секогаш има место и за некоја поатрактивна боја само ако знаете добро да ја искомбинирате со останатите сегменти на стајлингот.

1. Belstaff – $1,590
2. PRPS – $1,800

 

3. Mike & Chris – $792
4. S.W.O.R.D. – $957

 

5. Filippa K – $1,199
6. Daniele Alessandrini – $1,350

 

7. G Star Raw – $632
8. Converse by Varvatos – $595

 

9. Dolce & Gabbana – $7,100
10. Theory – $1,295

 

11. Juicy Couture $795
12. John Varvatos Star USA – $1,095

 

13. Giorgio Brato – $1,098
14. J Crew – $795

 

15. Marc New York $795
16. 7 For All Mankind – $594

 

17. Boss Orange – $595
18. S.W.O.R.D. – $946

 

19. Diesel – $900
20. Sean John – $800

 

Напиши коментар