Дестинации

Kuramathi Island Resort

Kuramathi Island Resort не само што импресионира со својот изглед и услуга, туку и со сместувачкиот капацитет од 290 вили…

Се наоѓа на Kuramathi островот на Малдивите, а во неговата конструкција најмногу се користени природни материјали. Списокот на услуги вклучува спа, часови по нуркање, инфинити базен, џакузи, теретана, како и голем број ресторани и барови. Се наоѓа на вода, а гостинските вили се остварување на соништата за многу луѓе кои ќе го посетат. Искуството на одморот на ова место најдобро е да се доживее, бидејќи овде постои по нешто за секого, нешто што ќе ве маѓепса барем на еден миг.

Навечер, светлата се рефлектираат во океанот и базенот, креираат прекрасна атмосвера која може да се види од било која вила, или од ресторанот кој се наоѓа на плажа. Ова е совршено место за романтична вечера со саканата особа.

KURAMATHI ISLAND RESORT

KURAMATHI ISLAND RESORT

KURAMATHI ISLAND RESORT

KURAMATHI ISLAND RESORT

KURAMATHI ISLAND RESORT

 

KURAMATHI ISLAND RESORT

KURAMATHI ISLAND RESORT

KURAMATHI ISLAND RESORT

KURAMATHI ISLAND RESORT

KURAMATHI ISLAND RESORT

KURAMATHI ISLAND RESORT

KURAMATHI ISLAND RESORT

KURAMATHI ISLAND RESORT

KURAMATHI ISLAND RESORT

KURAMATHI ISLAND RESORT

KURAMATHI ISLAND RESORT

KURAMATHI ISLAND RESORT

 

Напиши коментар