Art & Crafts

Лек за расцветана коса

Кога косата е оштетена и сува, а краевите цветаат, косата изгледа лошо – неоформено и безживотно.

Доколку имате сува коса и расцветани краеви, пробајте да ја направите следнава маска. Не бара повеќе од 30 минути, а има прекрасен ефект.

Потребни приозводи:

  • 2 лажици мед
  • 1 лажица маслиново масло
  • 1 лажица јаболков оцет

Како да ја подготвите:

Ставете ги сите состојки во еден сад и мешајте се додека не добиете хомогена смеса. Нанесете ја маската врз расцветаните краеви на косата. Почекајте половина час, а потоа исплакнете ја со вода.

 

Напиши коментар