ШоуБиз

Лили Ален роди девојче

Лили Ален на свет го донесе своето второ детенце – девојче што ќе се вика Марни Роуз.

 

Ѕвездата и нејзиниот сопруг Сем Купер кои се во брак од 2011 година станаа родители на уште една ќерка. Пејчката ја сподели среќната вест преку социјаните мрежи и се заблагодари на своите фанови за големата подршка.

 

27 годишната мајка родила во вторникот што значи дека малата Марни ќе има роденден на истата дата како и Елвис Присли.

 

Напиши коментар