Дестинации

Луксузен резорт на Малдивите

Местото на кое се чини дека времето застанало, кое одишува со луксуз и уживање и каде сонот може да стане јаве…

Constance Halaveli Resort на Малдивите е едно од оние места каде заборавате на сите проблеми…

Нудејќи им на гостите луксузен островски одмор, Halaveli Resort во својата понуда има пространи вили со приватни базени. Исто така има и целокупни спа услуги, 3 опции кога е во прашање вечерата и тениски терни.

Со неверојатни подови од тешко дрво и совршено направен намештај, вилите со отворен концепт ви овозможуваат неверојатен поглед на лагуната.

За да се релаксираат, гостите можат да уживаат во масажите и спа центарот, или да одат на риболов. Доколку редовно вежбате, не морате ништо да пропуштите, бидејќи овој комплекс  има и совршено опремен фитнес центар. Ресторанот Jahaz сервира интернационални јадења и достапен е за доручек и вечера.

Луксузниот Constance Halaveli резорт се наоѓа на 35 минути возење со авион. Превозот од и до аеродром е обезбеден.

LUKSUZNI CONSTANCE HALAVELI HOTEL

LUKSUZNI CONSTANCE HALAVELI HOTEL

LUKSUZNI CONSTANCE HALAVELI HOTEL

LUKSUZNI CONSTANCE HALAVELI HOTEL

LUKSUZNI CONSTANCE HALAVELI HOTEL

LUKSUZNI CONSTANCE HALAVELI HOTEL

LUKSUZNI CONSTANCE HALAVELI HOTEL

LUKSUZNI CONSTANCE HALAVELI HOTEL

LUKSUZNI CONSTANCE HALAVELI HOTEL

LUKSUZNI CONSTANCE HALAVELI HOTEL

LUKSUZNI CONSTANCE HALAVELI HOTEL

LUKSUZNI CONSTANCE HALAVELI HOTEL

LUKSUZNI CONSTANCE HALAVELI HOTEL

LUKSUZNI CONSTANCE HALAVELI HOTEL

LUKSUZNI CONSTANCE HALAVELI HOTEL

LUKSUZNI CONSTANCE HALAVELI HOTEL

LUKSUZNI CONSTANCE HALAVELI HOTEL

LUKSUZNI CONSTANCE HALAVELI HOTEL

LUKSUZNI CONSTANCE HALAVELI HOTEL

LUKSUZNI CONSTANCE HALAVELI HOTEL

LUKSUZNI CONSTANCE HALAVELI HOTEL

LUKSUZNI CONSTANCE HALAVELI HOTEL

LUKSUZNI CONSTANCE HALAVELI HOTEL

LUKSUZNI CONSTANCE HALAVELI HOTEL

 

 

Напиши коментар