Art & Crafts

Магичен пијалок кој ќе ве ослободи од непријатните телесни мириси

Имате мали проблеми со мирисот на пот и лошиот здив?  Во случај да планирате да поминете време во друштво на спротивниот пол, тоа би можело да стане голем проблем кој целосно ќе ви ги наруши плановите.

За да го спречите тоа, направете го овој едноставен и ефективен пијалок кој е многу вкусен и здрав, и неговата комбинација на зеленчук и овошје ќе ви помогне да се ослободите од сите непријатни мириси, од нозете, урината и изметот, па до потта и лошиот здив.

Потребни состојки:

2 јаболка

4-5 листови од свеж кељ

1 китка магдонос

1 исцеден лимон (сок)

1 парче ѓумбир

Подготовка:

Сите состојки треба да се измијат со ладна вода и да се стават во блендер. Добиената смеса се пие наутро на празен стомак или помеѓу оброци.

Напиши коментар