Здраво тело

Mагичен пијалок против подуеност и намалување килограми

Лошата исхрана е најчеста причина за подуеност на стомакот. Доколку сакате да се ослободите од ова непријатно чувство, пробајте го пијалокот  кој ќе ви помогне нудејќи ви чувство на ситост и задоволство. Влакната кој се наоѓаат во овошјето и темното чоколадо го забрзуваат метаболизмот и помагаат во губењето на килограми.

Состојки:

1 филџан јагоди

1 филџан малини

2 лажици темно чоколадо во прав (или 2 штанглици)

1 филџан бадемово млеко

1 филџан лед

Припрема:

Состојките ставете ги заедно во сад и со блендер убаво иситнете ги. Пијалокот испиете го наутро или помеѓу ручекот и вечерата и уживајте во вкусниот десерт кој ке ве направи сити и ќе ве ослободи од чувството на подуеност.

Напиши коментар