Дестинации

Магијата на Танзанија

Приватниот остров Лупита во Танзанија, ви нуди импозантно егзотично катче…

Островот се наоѓа во езерото Tanganyika и се простира на површина од преку 50 хектари.

Доколку одлучите вашиот одмор да го поминете на ова рајско место, ви предлагаме лет од Амстердам до Кенија, потоа лед од 50 минути до аеродромот “Килиманџаро”. На крајот ве очекува и возење со глисер до овој волшебен остров.

Островот Лупита, ви нуди многубројни интересни активности, како што се гнурење, сурфање, сафари, посета на блиските острови и интересни села… сместувањето е во вид на 13 егзотични вили. Секоја од вилите има прекрасен поглед преку второто најдлабоко езеро на светот, поседува базен, када со хидромасажери, надворешни тушеви… незаборавно искуство ке ви донесе и ресторанот, кој се наоѓа на највисоката точка на островот, што овозможува прекрасен поглед, а свежите морски плодови се секако прав специјалитет.

MAGIJA TANZANIJE

MAGIJA TANZANIJE

MAGIJA TANZANIJE

MAGIJA TANZANIJE

MAGIJA TANZANIJE

MAGIJA TANZANIJE

MAGIJA TANZANIJE

MAGIJA TANZANIJE

MAGIJA TANZANIJE

MAGIJA TANZANIJE

 

Напиши коментар